AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
SPOTKANIA, EDUKACJA, WARSZTATY
Autor Wiadomość
przm 
nowy użytkownik

Wysłany: 2010-04-03, 09:12   SPOTKANIA, EDUKACJA, WARSZTATY

Lecznica Prosen-SMO
na ul. Płockiej 17
(wejście Pasaż B, I piętro)
oraz firma Novo Nordisk Pharma w ramach projektu "EDUKACJA - razem zmieniajmy cukrzycę"

Serdecznie zapraszają chorych na cukrzycę na:
Spotkanie edukacyjne z diabetologiem,
które odbędzie się w Warszawie 10 kwietnia 2010, w sobotę, w godzinach przedpołudniowych
bez skierowań, bezpłatnie, lecz po uprzednim zgłoszeniu się pod numerem telefonu:
(022) 632 32 59
lub
(022) 632 34 12

Zapraszamy!
Ostatnio zmieniony przez jobael 2014-02-19, 21:08, w całości zmieniany 4 razy  

Edu-cukrzyca
przyjaciel forum

Wysłany: 2010-04-15, 01:33   UWAGA! Zmiana terminu szkolenia!

Szkolenie "Żyć aktywnie z cukrzycą" - przełożone na 24 kwietnia 2010 roku (sobota)

Z powodu katastrofy samolotu i żałoby narodowej, szkolenie z dnia 17 kwietnia zostało przełożone. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mają planów na ten dzień i mieszkają - albo akurat będą miały okazję być - w Warszawie

Więcej informacji - www.edu-cukrzyca.pl

Edu-cukrzyca
przyjaciel forum

Wysłany: 2010-05-08, 17:10   Cukrzyca? Bez stresu! Warsztaty z radzenia sobie ze stresem

Po szkoleniu dotyczącym aktywności fizycznej "Żyć aktywnie z cukrzycą" zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane przez Edu-cukrzyca: "Cukrzyca? Bez stresu!"

Co i dla kogo?
Będą to warsztaty psychologiczne z radzenia sobie ze stresem skierowane do dorosłych osób z cukrzycą typu 1 lub rodziców dzieci z cukrzycą.

Kiedy?
Spotkanie odbędzie się 29 maja 2010 roku w Warszawie

Jak?

Podczas kilkugodzinnego spotkania rozmawiać będziemy o tym, skąd bierze się u nas stres, czym właściwie jest, jak wpływa na organizm osoby z cukrzycą oraz jakie są jego przyczyny i skutki. Będziemy dzielić się naszymi doświadczeniami, jaki radziliśmy i radzimy sobie ze stresem w tak trudnych sytuacjach jak moment zachorowania czy choroba dziecka, spróbujemy także wspólnie radzić sobie jak przezwyciężyć takie trudne sytuacje.

Przede wszystkim jednak zaprezentujemy (i razem przećwiczymy) różne rodzaje metod radzenia sobie ze stresem, zarówno nagłym, krótkotrwałym, jak i chronicznym.

Zapisy:
Zapraszamy na stronę www.edu-cukrzyca.pl
Pozdrawiamy,
Kasia i Ewa
Edu-cukrzyca

Anna Puzoń 
nowy użytkownik

Wysłany: 2011-04-16, 09:33   Zapraszamy na szkolenie: Dietoterapia w cukrzycy typu I i II

Dietoterapia w cukrzycy typu I i II
07 maja 2011 r.

PROGRAM
Część pierwsza: Dziecko z cukrzycą typu I
9.00-10.00
wykład: Cukrzyca typu I -epidemiologia, diagnostyka, zasady dietoterapiis
10.00- 11.30
ćwiczenia: insulinoterapia penowa oraz żywienie dzieci-analiza przypadków
11.30-11.45 przerwa kawowa
Część II: Pacjent z cukrzycą typu II w praktyce dietetycznej
11.45-12.45
wykład: Cukrzyca typu II - epidemiologia i diagnostyka, zasady żywienia
12.45- 14.15
Ćwiczenia: układanie jadłospisów, praktyczne wskazówki w poradnictwie dietetycznym.
wykładowca:
mgr Monika Styrna
Klinika Endokrynologii Dzieci i Młodzieży
Katedry Pediatrii, Polsko-Amerykański Instytut Pediatrii UJ CM
Koszt uczestnictwa 250 zł
Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują imienny certyfikat.
Zapisy:
anna.puzon@nutricenter.home.pl
Więcej na:
www.nutricenter.pl

cleaninglady 
nowy użytkownik

Wysłany: 2011-07-10, 20:17   Dofinansowania, szkolenia - informacje

Gdzie można znajdować informacje na temat różnych dofinansowań dla diabetyków, programach, mogą być też konkursy, wszystko co może jakoś pomóc, rozerwać, albo się zintegrować z innymi. Choć przyznam, ze chodzi mi głównie o dofinansowania. Choruję ponad 11 lat na typ I i przyznam, ze czasem przydałoby się jakieś wsparcie. Jedyne o jakim wiem to te z pfronu, ale w Lublinie i tak nigdy nie ma na nic pieniędzy, więc równie dobrze mogłoby ich nie być. Wiem, że są też finansowane kursy na prawo jazdy, gdyby ktoś byłby zainteresowany (ja już mam, więc też mnie nie dotyczy).
Gdzie można znaleźć info na temat dofinansowań, czy wiecie coś o jakimś dofinansowaniu?

pannanikt 
nowy użytkownik

Wysłany: 2011-08-11, 00:18   

jestem zainteresowana dofinansowaniem na prawo jazdy. jak je zdobyłaś?

Polpharma 
nowy użytkownik

Wysłany: 2012-04-20, 12:35   Ważne informacje dla diabetyków

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że firma Polpharma, odpowiadając na zapotrzebowanie osób chorujących na cukrzycę, postanowiła stworzyć w sieci miejsce poświęcone tej chorobie. Zdając sobie sprawę, jak ważną rolę w walce z cukrzycą odgrywa rzetelna informacja, chcemy, abyście w tym miejscu mogli znaleźć wszystkie istotne i interesujące informacje dotyczące cukrzycy i walki z nią. Dlatego też zależy nam bardzo, aby poznać Wasze opinie i sugestie, jakie kwestie powinny pojawić się w takim miejscu. Dzieląc się z nami swoimi opiniami, pomożecie nam zaspokoić potrzeby wszystkich diabetyków.

pawelpawel89 
nowy użytkownik
Vide cul fide

Wysłany: 2012-07-18, 02:22   

Tak? Wszystko fajnie ale moze jaki adres? Bo informacja jest fajna...

limiko 
nowy użytkownik

Wysłany: 2012-11-29, 20:33   Nowinki

Zapraszamy na nasz funpage na facebooku dotyczący cukrzycy, gdzie zamieszczamy nowinki o odżywianiu, zdrowym trybie życia i porady dla zainteresowanych tematem.
http://www.facebook.com/p...7141761?fref=ts

limko
nowy użytkownik

Wysłany: 2013-05-14, 13:32   

Moi drodzy,

Chciałabym zapoznać Was z serwisem, który powstał niedawno, a jest niezwykle przydatny dla osób chorych na cukrzycę.

Zadaniem serwisu Limiko.pl jest pomoc w zarządzaniu cukrzycą. Pozwala on monitorować wyniki swoich badań w czasie rzeczywistym oraz przeszłym w łatwy sposób udostępniając wszystkie informacje oraz przedstawiając je graficznie.
Ponadto umożliwia udostępnianie swoich danych innym, no lekarzowi.
Ułatwia również obliczanie BMI i kontrolę aktywności fizycznej i spożywanych posiłków. Mam nadzieję, że spotka się z Waszym uznaniem.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego – Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka Działanie 8.1.
Dotacje na innowacje. Inwestujemy w waszą przyszłość

istina 
nowy użytkownik

Wysłany: 2013-06-21, 12:41   

Aplikacja mobilna dla cukrzyków.
Witajcie kochani. Od pewnego czasu pracuję w firmie, która zajmuje się tworzeniem aplikacji moblinych. Zastanawiamy się nad stworzeniem aplikacji, która pomagała by ludziom chorym na cukrzycę w codziennym życiu.W dzisiejszych czasach, coraz więcej młodych ludzi zaczyna chorować przewlekle, co często powoduje, że musimy zmienić nasz dotychczasowy styl życia. Wiem, że na rynku jest wiele różnych aplikacji, które mają nam to życie ułatwiać. Wiem, że jest również kilka aplikacji dostępnych dla cukrzyków. Lecz czy te aplikacje są w pełni wystarczające oraz spełniają wasze oczekiwania? Nie choruję na cukrzycę, ale nigdy nie wiadomo co życie przyniesie, dlatego zwracam się do Was kochani z prośbą o sugestie. Chcielibyśmy stworzyć dla Was taką aplikacje mobilną, która by w pełni spełniała wasze oczekiwania i pomagała w codziennym , normalnym funkcjonowaniu. Napiszcie proszę co o tym myślicie i jakie macie pomysły. Będziemy starać się je wdrożyć, abyście za niedługi czas mogli korzystać z DARMOWEJ aplikacji dla cukrzyków. Chcielibyśmy stworzyć również aplikację dla osób chorych na nadciśnienie, więc jeśli ktoś z was boryka się z tą chorobą i chciałaby podzielić się swoimi sugestiami, to jesteśmy otwarci i chętni do wysłuchania pomysłów. Chciałabym, aby stworzone aplikacje spełniały Wasze oczekiwania w 110%.
Pozdrawiam wszystkich i liczę na pomysły oraz sugestię :-))
istina

3edyta123
nowy użytkownik

Wysłany: 2014-02-11, 20:12   

Temat stary, ale adekwatny, ponieważ SPOTKANIA, EDUKACJA, WARSZTATY warto wspomnieć o konferencji która ma się odbyć w dniach 7-8.03.2014 w Katowicach. Tytuł konferencji: I Ogólnopolska Konferencja „Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki”, tak więc warto z niej skorzystać: konferencja-cukrzyca.pl Program oraz prelegenci nie zanudzą. Sama planuję się wybrać.

3edyta123
nowy użytkownik

Wysłany: 2014-02-11, 20:17   

To wydaje mi się, że powinna się tu pojawić informacja o konferencji - I Ogólnopolska Konferencja „Cukrzyca. Od teorii do codziennej praktyki” - która ma się odbyć w Katowicach w dniach 7-8.03.2014. Na stronie konferencja-cukrzyca.pl jest sporo informacji organizacyjnych.

Jedelik
nowy użytkownik

Wysłany: 2014-02-19, 13:00   

Ja zamierzam się wybrać na tą Konferencję. Są już podane tematy dyskusji - http://www.konferencja-cukrzyca.pl/program. Mnie interesują te o dietetyce i czego należy unikać. Myślę, że te informacje mogą być przydatne.

blue-green 
nowy użytkownik

Wysłany: 2014-02-20, 19:36   

Też wybieram się na tą konferencję , szczególnie interesują mnie tematy dotyczące diety w cukrzycy i prelekcja dr med. Aleksandry Szymborskiej-Kajanek, a tutaj macie całą listę prelegentów

Odpowiedz do tematu