AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o pomoc -dobry Ośrodek leczenia uzależnień w Krakowie
Autor Wiadomość
andrzej_a
nowy użytkownik

Wysłany: 2010-01-06, 21:58   Prośba o pomoc -dobry Ośrodek leczenia uzależnień w Krakowie

Witam!
Bardzo proszę o pomoc. Żona ma problem alkoholowy. Sytuacja robi się coraz gorsza, coraz częściej jest pod wpływem alkoholu. Trwa to już od kilku lat, z tym że wcześniej okresy pomiędzy piciem były dłuższe. Dzisiaj żona z własnej inicjatywy wyraziła chęć leczenia, a wcześniej nie chciała się przyznać do tego problemu. (butelki pochowane w różnych miejscach w domu).
Pomóżcie i polećcie jakąś dobrą poradnię w Krakowie.
Co sądzicie o Poradni Leczenia Uzależnień ANA przy ulicy Brożka 1 w Krakowie. Adres znalazłem w ogłoszeniach w gazecie.
Bardzo chciałbym jej pomóc wyjść z tego problemu.

milena 
vip
współuzależniona

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2010-01-06, 22:43   

"Ana" Poradnia Leczenia Uzależnień

Kraków, ul. Brożka 1
tel. 501691499

"Formacja" Ośrodek Leczenia Uzależnień

Kraków, ul. Różana 3
tel. 12 2673306

Małopolskie Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień NZOZ

Kraków, ul. Stoczniowców 7
tel. 12 2629549E-mail do Małopolskie Centrum Profilaktyki i Leczenia Uzależnień NZOZ

Tyle znalazłam.Jednak ,żeby coś polecić musiałby to być ktoś z Krakowa.Ja radziłabym zadzwonić ,lub sprawdzić osobiście.A może ktoś sie odezwie,kto leczył się w Krakowie.

milena 
vip
współuzależniona

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2010-01-06, 22:50   

andrzej_a napisał/a:
Bardzo dobrze,że żona wyraziła chęć leczenia,ale znając trochę mechanizm działania tej choroby,może się jeszcze odmyślić.Kuj żelazo póki gorące!!!!Tobie równiez przydałaby sie terapia.Latwiej pomóc trzeźwiejącemu alkoholikowi,jeśli zna sie dobrze problem alkoholowy i sposoby radzenia sobie z nim ,ale z tej drugiej strony ,czyli współuzależnionego.Działając po omacku łatwo jest coś spieprzyć.Pozdrawiam i powodzenia!

yuraaa 
vip
alko niepraktykujący

Wysłany: 2010-01-07, 13:14   

hej Andrzeju
jeśli zona naprawdę chce się leczyć, każda forma będzie dobra i każda poradnia pomoże,
tylko czy naprawdę chce???
Potrzebna i Tobie i jej wiedza na temat choroby i niech na starcie nie przeraża że z tego się nie wychodzi, nigdy, można tylko zatrzymać postępy choroby.
to w sumie proste: nigdy nie pić pierwszego kieliszka, bo ten najbardziej szkodzi.

wklejam dla Twojej żony miejsca spotkań AA, którzy co prawda nie leczą ale pomagaja trwać w trzeźwości poprzez dzielenie się swoim doświadczeniem.
http://www.aa.org.pl/regiony/index005.php

a dla Ciebie wykaz krakowskich grup al-anon, które też nie leczą ale poprzez dzielenie sie doświadczeniem pomagaja żyć obok alkoholika
# Kraków, grupa "Nadzieja", Kościół Miłosierdzia Bożego,
os. Na Wzgórzach,
środa - 1830

# Kraków - Podgórze, grupa "Wanda", NZOZ "Ergomed"
ul. Bonarka 18,
wtorek - 1800
# Kraków , grupa "Maria", Kościół Św. Maksymiliana Kolbe (salka nr 9),
Os. 1000-lecia 86,
czwartek - 1900

# Kraków - Nowa Huta, grupa "Kalina", Kuchnia Św. Józefa - Kościół Św. Józefa,
Os. Kalinowe,
poniedziałek - 1800

# Kraków-Poddębie, grupa "Sasanka", Centrum Medycyny Profilaktycznej, 1p.
ul. Komorowskiego 12,
czwartek - 17 00

# Kraków-Podgórze, grupa "Dorosłe Dzieci", Al-Anon Dorosłe Dzieci, NZOZ "Ergomed" obok Mc Donalda,
ul. Bonarka 18,
poniedziałek - 1800

# Kraków - Prokocim, grupa "Gamma", Salka katechetyczna
przy Kościele MB Dobrej Rady,
ul. Prosta,
poniedziałek - 1800

# Kraków - Śródmieście, grupa "Victoria", Poradnia Dobrej Nadziei
ul.Batorego 5,

norbee747
przyjaciel forum

Wysłany: 2010-01-07, 22:23   

Cezsc,
Moim zdaniem najlepsza poradnia w krk jest Kontakt: NZOZ KCTU, ul.Wielicka 73, 30-552 Kraków, tel.(12) 425-57-47, czynne: pon-pt 8.00-20.00
i na Batorego ,
Sproboj na Wielickiej tak jest naprawde kompetentna ekipa
Pozdrawiam
Norbi

norbee747
przyjaciel forum

Wysłany: 2010-01-07, 22:31   

Daj kontakt do siebie to cos wymyslimy ja tez jestem z krk i znam temat

ZANE 
vip
ZANE

Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-01-13, 22:03   

Witaj Andrzej!
Mój mąż pije ciągami w październiku zeszłego roku też wyraził chęć leczenia wycięczony czwartego czy piątego dnia picia,zareagowałam jak Ty poszukałam Ośrodek poszedł ale nie wytrzymał i zapił po dobrym miesiącu,po kilku dniach stwierdził,że musi iść na terapie zamkniętą,dostał się bez kolejki ale tam warunki mu się nie podobały i zrezygnował pierwszego dnia,niestety do dziś popija....jeszcze nie dojrzał......Kiedy szukałam terapii dla niego wyłowiła mnie na korytarzu moja terapeutka gdyby nie ona,terapia dla wspóluzależnionych i forum Tęczynek gdzie moge się wygadać niewiem czy trwałabym do dziś przy nim,wiele się nauczyłam o alkoholiźmie,jak walczyć z chorobą a nie z alko.Poszukaj terapii również dla siebie.Pozdrawiam

Bullo 
nowy użytkownik
Bullo

Wysłany: 2010-01-14, 22:10   

Dobry ośrodek to nie wszystko... Polecam dobrych terapeutów z NZOZ Dobra Nadzieja na Batorego.

re3737
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-07, 17:14   Re: Prośba o pomoc -dobry Ośrodek leczenia uzależnień w Krak

andrzej_a napisał/a:
Witam!
Bardzo proszę o pomoc. Żona ma problem alkoholowy. Sytuacja robi się coraz gorsza, coraz częściej jest pod wpływem alkoholu. Trwa to już od kilku lat, z tym że wcześniej okresy pomiędzy piciem były dłuższe. Dzisiaj żona z własnej inicjatywy wyraziła chęć leczenia, a wcześniej nie chciała się przyznać do tego problemu. (butelki pochowane w różnych miejscach w domu).
Pomóżcie i polećcie jakąś dobrą poradnię w Krakowie.
Co sądzicie o Poradni Leczenia Uzależnień ANA przy ulicy Brożka 1 w Krakowie. Adres znalazłem w ogłoszeniach w gazecie.

Andrzeju proponuję ośrodek Tęcza.Pełna kompetencja i kompleksowe podejście do pacjenta i rodziny.Fajny wyszkolony zespół.Moja żona nie pije od 15miesięcy.Cały czas jest w kontakcie z terapeutą.Nie wierz,że 1 czy 2 spotkania pomogą.leczenie alkoholizmu to proces długotrwały i tam mają program na taką długą terapię

bodzio 
nowy użytkownik

Wysłany: 2010-02-07, 18:20   

Witam.
Andrzeju ja osobiście korzystam z oddziału przy szpitalu Babińskiego.
Należy zgłaszać się w poniedziałki ,srody ,piątki w godz.9-12.Przyjmują tylko 5 pacjentów.
Trzeba być więc tro9chę wcześniej. Po rozmowie żona otrzyma termin na leczenie w trybie dochodzącym. Warto spróbować jeśli żona wyraża chęć leczenia.
Pozdrawiam.

Bogdan-KR 
nowy użytkownik

Wysłany: 2010-02-27, 06:09   

Witam

Jako absolwent programu polecam prywatny ośrodek " Wiosenna" - niestety koszty leczenia są dość wysokie ale w mojej subiektywnej opinii warto było zainwestować w siebie. wahttp://www.osrodekterapii.com.pl/

Bogdan alkoholik

yuraaa 
vip
alko niepraktykujący

Wysłany: 2010-02-27, 15:49   

Bogdan-KR napisał/a:
ale w mojej subiektywnej opinii warto było zainwestować w siebie.

znaczy się wyleczony się czujesz???

grzegorz.aa
nowy użytkownik

Wysłany: 2010-03-09, 11:06   

Jestem tu nowy ale chciałbym zabrac głos, 3-krotnie podejmowałem leczenie, które niestety okazywało się bezskuteczne.. Piłem przez 7 lat, trzykrotnie byłem w szpitalu na detoksie, zażywałem Anticol, miełem wszyty Esperal.. Wprawdzie chodziłem na spotkania AA ale tak naprawdę przestałem pic dopiero po leczeniu stacjonarnym w prywatnej klinice uzależnień. W klinice "Tu i teraz" w której spotkałem ludzi którzy wiedzą o czym mówią ponieważ sami są alkoholikami - niepijącymi od lat. Każdy trzeźwy dzień jest dla mnie wyzwaniem, ale mam nadzieję że mi się uda zachowac trzeźwośc.

ronin9 
nowy użytkownik

Wysłany: 2016-04-22, 12:52   

Jeśli mogę, jest wiele osób, które borykają się właśnie z alkoholizmem i muszę przyznać też byłem taką osobą. Jestem alkoholikiem ale niepijącym już. Nie będę opowiadał jak się zachowywałem po alkoholu bo do tej pory wstydzę się, że w ogóle piłem. Najważniejsze jest to że mojej rodzinie która wytrzymywała ze mną udało zaciągnąć mnie na leczenie. Trafiłem do Centrum terapii Wiosenna. Tam zostałem zdiagnozowany i wysłany na odwyk. Ale od razu wiedzieli co trzeba robić, zaczęli działać od razu. Teraz czuje się "wyleczony" jeśli mogę powiedzieć tak prosto z mostu. Gdyby nie moja rodzina oraz terapia w tym ośrodku skończyłbym podle. Kieruje słowa do wszystkim, jeśli wasza bliska osoba nie chce zgodzić się na leczenie idźcie i tak z nią do specjalistów. w końcu zrozumie i będzie wam za to wdzięczna. xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ostatnio zmieniony przez koos 2016-04-22, 13:15, w całości zmieniany 1 raz  

andrer 
nowy użytkownik

Wysłany: 2016-08-05, 19:46   

Moja żona też leczyła się w tej klinice w ................... Czytałem dużo opinii o tym ośrodku i postanowiłem ją tam zawieźć. Oczywiście odbyła terapie, przysłużyło się jej to. Po paru latach picia bywało ciężko, ale na całe szczęście wyszła z tego właśnie dzięki temu ośrodkowi. Dbali o nią, kontrolowali że nie piła i się udało. Terapeuci z ............ to doświadczeni ludzie, wiedzą dokładnie co robić z takimi osobami i jak nad nimi zapanować, aby nie pili. Moja żona czuje się teraz szczęśliwsza nie pijąc, w sumie jak cała nasza rodzina.
Ostatnio zmieniony przez koos 2016-08-08, 08:01, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu