AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak radzicie sobie z uzależnieniem?
Autor Wiadomość
Antomen 
przyjaciel forum

Wysłany: 2018-05-16, 09:56   Jak radzicie sobie z uzależnieniem?

Siemka. Jestem alkoholikiem od około siedmiu lat i przyznaję, że ostatnio podejmuję różne próby, żeby z tym skończyć, ale różnie to bywa… Czasemw ystarczy byle impuls by znów sięgnąć po butelkę. A jak to u Was wygląda? Jestem ciekaw, czy tylko ja mam takie problemy.

SkromnaJa 
nowy użytkownik

Wysłany: 2018-05-16, 13:54   

Cześć. Ja niestety ni emam samozaparcia, żeby sama rzucić… Też tak mam, że np. nie wypiję przez dwa dni, ale zdarzy się tylko jakaś sytuacja, w której czuję większy stres i jeśli nie sięgnę po wino to mnie po prostu krew zalewa. Próbowałam już nawet jakiejś jogi, czy coś, ale nie miałam do tego zupełnie cierpliwości i serca. Wychodziłam nawet w trakcie sesji.

Antomen 
przyjaciel forum

Wysłany: 2018-05-17, 10:35   

No ja też próbowałem treningów, ale szybko się męczyłem… Czyli co? Jeśli brakuje nam woli to już z tego nie wyjdziemy?

reduta 
nowy użytkownik

Wysłany: 2018-05-17, 13:29   

Z alkoholizmu, jak z każdego uzależnienia da się zawsze wyjść. Kwestia tylko doboru odpowiednich środków. Akurat działanie na własną rękę, w sensie samodzielne odstawianie alkoholu jest słabym pomysłem. Nie mówię tylko o frustracji, jaka będzie Wami targać, ale też o efektach braku detoksu. Bóle głowy, w ogóle całego ciała, kiedy toksyna jest uwalniana do krwi, możliwość pojawienia się napadów padaczki… to tylko niektóre z „przyjemności”, jakie czekają każdego, kto sam odstawi alko, bez nadzoru specjalistów. Najlepiej by było, żebyście wybrali sobie jakiś ośrodek. Jest na przykład taka Oaza, Ośrodek leczenia terapii uzależnień Tam mają dobrą kadrę i full service jeśli chodzi o leczenie alkoholizmu i innych uzależnień. Można się leczyć albo ambulatoryjnie, albo stacjonarnie.

Antomen 
przyjaciel forum

Wysłany: 2018-05-18, 08:28   

Wiesz coś więcej o tym ośrodku? Czy to raczej tak na zasadzie przypuszczeń?

reduta 
nowy użytkownik

Wysłany: 2018-05-18, 15:55   

Mój brat się tam leczył z narkomanii. Myślałam sama, przyznaję, że to beznadziejny przypadek, ale tam potrafili go zmotywować, pokazali mu, jak sobie radzić ze stresem, żeby nie sięgał znów po strzykawkę czy piguły i teraz chłopak sobie radzi w życiu. Mówi, że czasem przewija mu się taka myśl, że by przyćpał sobie, ale wtedy przypomina sobie słowa, jakie do niego kierował jego terapeuta i rezygnuje z tego pomysłu.

Contra 
nowy użytkownik

Wysłany: 2018-05-21, 11:25   

Popieram kolegę powyżej. Sama byłam pacjentką w tym ośrodku, choć nie wiem, czy nie lepiej pasuje „pensjonariuszką”. Warunki tam są naprawdę przednie – zarówno jeśli chdzi o zakwaterowanie, możliwości leczenia i przemyślenia wielu spraw, no i pracownicy ośrodka. Można się tam poczuć trochę jak w domu rdzinnym. Sami sobie zresztą zobaczcie, jak wygląda ośrodek XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX Co prawda wiele osób ciężko znosi leczenie, ale z odpowiednią motywacją da się tam naprawdę dużo osiągnąć. A co do jakichś domowych sposobów… odradzam, naprawdę… idzie oszaleć.
Ostatnio zmieniony przez koos 2018-05-21, 15:49, w całości zmieniany 1 raz  

Antomen 
przyjaciel forum

Wysłany: 2018-05-21, 15:17   

W sumie nawet sobie nie zdawałem sprawy. Myślałem, że wystarczy odstawić alkohol i tyle, a tutaj… Ważne, że są takie miejsca, może rzeczywiście sam się tam wybiorę. Tak czy inaczej, dzięki wszystkim za dyskusję i pozdrawiam.

koos 
Administrator

Wysłany: 2018-05-21, 15:50   

Antomen napisał/a:
W sumie nawet sobie nie zdawałem sprawy. Myślałem, że wystarczy odstawić alkohol i tyle, a tutaj… Ważne, że są takie miejsca, może rzeczywiście sam się tam wybiorę. Tak czy inaczej, dzięki wszystkim za dyskusję i pozdrawiam.

ale wystarczy odstawić alkohol i tyle...pytanie czy znajdziesz motywację by do niego nie wrócić
ps. prywatny ośrodek....no fajnie a za ile ??

Odpowiedz do tematu