AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Rzecz o religii i polityce
Autor Wiadomość
R.Strojewski 
Administrator

Wysłany: 2017-12-25, 11:50   Rzecz o religii i polityce

Mam na imię Romek i jestem alkoholikiem, nie przedstawiam się tak, żeby się obnosić, czy tez biczować. Bycie tutaj na forum alkoholikiem ma dla mnie duże znaczenie, bo słowo alkoholizm na tym forum to dla mnie siła.

Mam poczucie, że nie jestem z tym sam, że jest nas rzesza z tym samym problemem, a za tym i szerokie wsparcie, gdyby nie daj Boże powinęła mi się noga, otrzymam tu pomoc.

W normalnym świecie nie obnoszę się z tym, że jestem alkoholikiem, bo jak wiadomo jestem także człowiekiem, ale tu jest to specjalne miejsce, gdzie mogę to mówić, bez narażania sie na konsekwencje:)

Alkoholik tutaj to słowo magiczne, bo nie dzieli nas ludzi lepszych czy gorszych, czy pijących czy niepijących, czy może nawet wyleczonych z choroby, bo i takie są przypadki, że niektórzy alko uważają się za wyleczonych. Nie dzieli nas na biednych, czy bogatych, czarnych, białych czy zielonych, nie powinna dzielić nas tez religia, czy poparcie polityczne.

Skąd taki temat? Bo wiadomo, że najbardziej w dzisiejszym świecie dzieli ludzi religia i polityka. Dzieli całe rodziny, przyjaciół.

Podczas rozmowy z innymi ludźmi bardzo często nie potrafimy słuchać, lecz zamiast tego wpieramy swoje racje, jeżeli poglądy naszego rozmówcy są inne niż nasze. Istnieją tematy, które z reguły są neutralne i na pierwszy rzut oka rozmowa na ich temat, nie powinna wywołać wojny słownej. Są jednak takie, z którymi to poglądami ludzie bardzo się utożsamiają a w związku z tym, będą próbować przekonać każdą osobę na swej drodze, że jest w błędzie, bo myśli inaczej.

Dlatego tu na forum myślę, że nie ma miejsca na rozmowy/spory na temat polityki i religii, bo te dwa tematy rozbijają magię słowa alkoholizm jak wspomniałem na początku mojego pisania. Może my starzy użytkownicy i potrafimy wybrnąć z tych tematów nauczeni swoim doświadczeniem, gorzej jednak będzie z tymi, co przychodzą tu pierwszy raz na forum po pomoc. Gdy na przykład przeglądając forum, natrafi na zażarta dyskusję i krytykę np. komunistów, to może po prostu nie zostać tutaj, a za tym nie otrzymać pomocy.

Nasza choroba obdziela równo, na alkoholizm ludzie chorują od bezdomnego do bogatego, dopada i księdza biskupa, polityka, artystę, celebrytę, wojskowego. lekarza, dziennikarza, dosłownie wszystkie zawody, a poza tym ludzi o rożnych kolorach skóry, narodowości czy wyznania. W alkoholizmie nie ma reguły, alkohol sięga po każdego.

Czyli moim zdaniem powinniśmy unikać tematów, które dzielą powinniśmy szukać tego co nas łączy.
no takie tam:)

Odpowiedz do tematu