AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
potrzebuje pomocy...
Autor Wiadomość
ritula 
nowy użytkownik

Wysłany: 2014-02-24, 16:34   potrzebuje pomocy...

witam,
wydaje mi się że potrzebuję pomocy...
po ostatniej imprezie jestem przerażona swoim zachowaniem. mam 25 lat, nie piję często, może raz w miesiącu, jeśli nadarzy sie okazja. mam jednak problem, bo jesli zacznam pić tracę nad tym kontrolę, jest mi ciężko powiedzieć stop. w sobote były urodziny mojej dziewczyny i niestety tak się schlałam, że urwał mi się film, ale to co opowiedzieli mi znajomi przeraziło mnie - ponoć byłam bardzo agresywna, szarpałam moją dziewczynę, która mi nic nie zawiniła, wyzywałam ją, oskarżyłam moją przyjaciółkę, że ukradła mi jakieś pieniądze, szarpałam się z nią, łaziłam po ludziach pod klubem z rozwalonym nosem, zakrwawiona szukając papierosa, chociaż juz miesiac nie palę, wracałam nieprzytomna taksówką, zasnęłam w niej, taksówkarz musiał mnie wyciągać, moja dziewczyna zle się czuła wiec poszła spać, a mnie chłopak mojej przyjaciółki znalazł pod drzwiami, nieprzytomną, całą zarzyganą.... nie wiem czemu skoro ponoć wchodziłam do domu... jestem przerażona, wiem ze to znaczy ze nie moge pic, ale najgorsze jest ta moja agresja, bez powodu, już kiedyś po alkoholu zrobiłam jej awanture i rzuciłam w nią ładowarką do telefonu. powiedziała mi ze sie mnie boi i jesli zdarzy sie to kolejny raz to mnie zostawi.
w mojej rodzinie i ojciec i mama naduzywali i naduzwaja alkoholu, i widzę w sobie czste zachowania mojej matki, której za to nieznoszę, a sama to powtarzam. nie mam kompletnie nad tym kontroli i nie wiem skad mi sie to bierze. jestem przerazona równiez faktem, ze na co dzien pracuje z dziecmi i jesli widzial by mnie jakis rodzic, to stracilabym prace...
czy powinnam sie gdzies zgłosić? nie wiem co mam robić, jestem zawiedziona sobą i swoim zachowaniem, nie wierze w to że mogłam cos takiego odstawić...
proszę o rady, bo chyba sie pogubiłam...

koos 
Administrator

Wysłany: 2014-02-25, 08:13   

i co można poradzić.....na moje oko lepiej nie będzie - alkoholizm ma to do siebie że dopuki pijesz jest już tylko gorzej a pewne symptomy wskazują że możesz mieć poważny problem z piciem.....

jobael 
vip

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2014-02-26, 11:10   

ritula napisał/a:
jeśli zaczynam, pić tracę nad tym kontrolę,

I to jest poważny sygnał, że możesz być uzależniona, ale to mogą stwierdzić jedynie fachowcy.
Najlepiej udać się do przychodni leczenia alkoholizmu i tam przedstawić swoje obawy, tym bardziej, że jak napisałaś rodzice nadużywają alkoholu.
Możesz więc być dda, a to chyba u siebie podejrzewasz, pisząc właśnie w tym temacie.
Pozdrawiam :)

Pauluse 
nowy użytkownik

Wysłany: 2015-05-06, 12:49   

Jeśli nie pijesz często, najlepiej w ogóle unikaj alkoholu. Moim zdaniem powinnaś jednak udać się do psychologa i on Cię odpowiednio nakieruje.

Odpowiedz do tematu