AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam serdecznie
Autor Wiadomość
kivon 
nowy użytkownik

Wysłany: 2012-08-06, 12:27   Witam serdecznie

Witam serdecznie.
Chciałem się z wszystkimi przywitać.

Paweł Alkoholik

piotrAA82 
przyjaciel forum
piotrAA82

Wysłany: 2012-08-06, 13:35   

Cześć Paweł :-)
Napisz coś więcej o sobie, skoro się tutaj zarejestrowałeś to najprawdopodobniej sprowadza Cię tutaj to samo co i mnie sprowadziło, czyli problem z uzależnieniem. :-P .
Witam Cię na forum 8-)

Tomoe
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-07, 08:55   

Cześć Paweł. :-)

Gonzo.pl 
vip

Wysłany: 2012-08-07, 11:08   

Witaj Pawle. :-)
Fajnie, że jesteś.

kivon 
nowy użytkownik

Wysłany: 2012-08-07, 20:22   

A więc cóż mogę napisać.Postaram się w skrócie opisać moją historię gdyż dopiero co zaczynam w kwestii abstynencji, trzeźwości.

Cierpię na chorobę afektywną-dwubiegunową.Może nie nazwałbym tego jako cierpieni, gdyż przez większość czasu przeważała mania, która pomagała mi w wielu kwestiach ale jestem bardzo podatny.Problem z alkoholem zaczął się około 2 lat temu.To wtedy zacząłem pić coraz więcej.
Na początku były to 2 piwa wieczorne.W zasadzie wtedy to nie stanowiło dla mnie problemu, gdyż traktowałem to jako 2 piwka po całym dniu pracy.Później przyszła progresja i piw było coraz więcej.Zakupiłem psa z, którym chętnie wybierałem się na spacery gdyż mogłem wypić kolejne i kolejne piwko.W między czasie zaczęła wkradać się wódka - żołądkowa miętowa.
Można ją było wypić szybko, bez ruchów wymiotnych.Zacząłem mieszać alkohole.\

Jednak na dobre rozpoczęło się na początku roku.Planowany zakup vódki podczas powrotu samochodem z pracy, coraz większe ilości i większe i większe....W pewnym momencie były to już takie ilości że totalnie traciłem pamięć i panowanie nad sobą.Stawałem się agresywny, wyzywałem osoby dla, które zawsze lubiłem i darzyłem sympatią.Wszystko to zaczeło się dziać tak szybko,że przestałem panować nad czymkolwiek.Nad firmą, nad pracą, nad moim związkiem i rodziną.

Pierwsza wizyta na izbie, druga wizyta.Detox nr 1, detox nr 2.
8 tygodni na leczeniu zamkniętym w Wlkp.Wyszedłem 2 tygodnie temu.
Zapiłem się przez 3 dni tak mocno jak nigdy wcześniej.
Wszystkich w sklepach i wszystkie sklepu dookoła miejsca zamieszkania zwyzywałem.
Postanowiłem się zaszyć około tygodnia temu.
Zapisałem się do poradni leczenia uzależnień.
Zacząłem uczęszczać na grupy AA.
Rozpoczynam terapie zapobiegajacą nawrotom.

Mam pełną świadomość ze alkoholizm to choroba duszy i wymaga zmiany myślenia.
To praca przez całe życie.Jednak wszywka to była już ostateczność aby rozpocząć coś nowego.

Znalazłem to forum wczoraj i czytałem przez pół nocy.
Będę pracował nad sobą ale również będę się starał udzielać a raczej w razie problemu zadawać pytania, prosić o rady.

Ten tydzień abstynencji dał mi zdecydowanie więcej satysfakcji, niż 8 tygodni terapii na, której mimo, że dowiedziałem się o 12 krokach, halcie itd..Jednak była dla mnie pewnego rodzaju przymusem bo byłem sprawdzany alkomatem.Teraz tym alkomatem można nazwać wszywkę ale chcę aby to ona stała się pierwszą cegiełka w budowaniu domu zwanego trzeźwością a reszta cegiełek niech będzie zmianą siebie, zmianą myślenia, docenieniem rzeczy, których do tej pory nie doceniałem.

Dziękuje, że mogłem troszkę napisać o sobie.
Ulżyło mi.Teraz wypiję 2 litry wody mineralnej i zapalę papierosa.

Spokojnej nocy.
Paweł alkoholik

Gonzo.pl 
vip

Wysłany: 2012-08-07, 21:23   

Aaa, to zapalimy razem. :-)

Spokojnych myśli.

Pozdrawiam
M.

Tomoe
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-07, 22:18   

O, kurde!
Epizody maniakalne podlewane alkoholem - to jest BULLSHIT!!!

Zresztą wszelkie próby wyrównania manii i depresji lekarstwami są skazane na porażkę, kiedy zażywając tabletki zalewasz sobie mózg alkoholem, zamiast regulować poziom neuroprzekaźników.

Masz podwójną diagnozę?
Twoja dwubiegunówka jest teraz na jakim etapie?

piotrAA82 
przyjaciel forum
piotrAA82

Wysłany: 2012-08-08, 08:52   

Cześć :-)
Tak sobie przed chwilą czytałem na temat Twojej choroby afektywno-dwubiegunowej, to ja mam obecnie to samo kiedy utrzymuję abstynencję. Ale mnie tak nastrój skacze w ciągu dnia. Przykładowo przez kilka godzin jestem bardzo pobudzony, nie wiem wtedy już w co mam ręce włożyć, a po kilku godzinach znowu nic mi się nie chce. Tyle że nie jest to depresja a raczej niechęć, apatia, znudzenie wszystkim. I tak ciągle przez cały czas. Te stany były najgorsze zwłaszcza przez pierwsze dni mojego trzeźwienia, teraz są o wiele bardziej stabilniejsze. Zauważyłem, że najbardziej pobudzony jestem w pracy, tylko staram się już stopować w niej, bo wychodzę często bardzo przemęczony, a jest to bardzo niekorzystne przy utrzymywaniu abstynencji.
Powiem Ci Paweł, że ja wcześniej też leczyłem się na depresję, dopiero później dowiedziałem się że to nie była depresja a alkoholizm. Brałem antydepresanty i ciągle piłem.
Trzymaj się mocno, nie poddawaj się a na pewno dasz radę ;-)

kahape 
vip
koalka

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2012-08-08, 09:51   

Witam Cie Pawle. Założę ci wątek w alkoholizmie.
Jaki chciałbyś mieć tytuł wątku?
pozdr

Odpowiedz do tematu