AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wszystkich
Autor Wiadomość
piotrAA82 
przyjaciel forum
piotrAA82

Wysłany: 2012-07-28, 10:31   Witam wszystkich

:-) Cześć. Mam na imię Piotr, jestem alkoholikiem od około 7 lat, mieszkam w Starachowicach. Abstynencję utrzymuję 2 miesiące, od momentu jak poszedłem na terapię grupową. Wcześniej chodziłem na terapię indywidualną - popijałem przez cały czas jak na nią chodziłem, i ją w efekcie zapiłem, później miałem przymusową terapię indywidualną ( mama już nie mogła znieść mojego picia) - tą terapię znowu zapiłem. Cały czas nie mogłem zaakceptować tego, że jestem alkoholikiem, że jestem bezsilny wobec alkoholu, że nie ma powrotu do kontrolowanego picia. Nie piję dopiero dwa miesiące, więc jestem na początku tej długiej drogi trzeźwienia. Mam teraz świadomość tego jak długa droga mnie czeka do przebycia. Jak wiele będę musiał zmienić w swoim charakterze, muszę się nauczyć tak naprawdę żyć od nowa, bo moje pijackie myślenie do niczego mnie nie doprowadzi. Faktem jest że teraz kiedy nie piję zaczęło być super, problemy jakby samoistnie się zaczęły rozwiązywać. Muszę się rozwijać , cały czas pielęgnować swoją trzeźwość, ale to łatwo powiedzieć. Jak na razie tylko zaakceptowałem swoją chorobę, i nie mocuję się już z alkoholem bo wiem kto w tym starciu wygra.
Czytam to forum już od kilku dni i bardzo mi się podobają wypowiedzi innych forumowiczów. Uważam że udział w tym forum może być bardzo pomocny w moim trzeźwieniu. Dodam że jeźdzę też na mityngi AA.
Pozdrawiam wszystkich na forum, płyniemy na tej samej łódce, jesteśmy bardzo do siebie podobni i musimy się wspierać nawzajem. :lol:

milena 
vip
współuzależniona

Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2012-07-28, 21:18   

Witaj Piotrze! Rozgość się i załóż swój wątek w dziale "Alkoholizm".Fajnie że dołączyłeś do nas i chcesz z nami trzeźwieć.Życzę Ci powodzenia.

Odpowiedz do tematu