Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sprawdzić?
Autor Wiadomość
andrzej45 
nowy użytkownik

Wysłany: 2012-02-15, 11:28   

Witam
Aniu większość ludzi twierdzi, że najważniejsze jest zaufanie i rozmowa, i nie powinno się od razu sprawdzać dziecka testami na obecność narkotyków. Miałem podejrzenia oparte na obserwacji mojego syna, że coś jest nie tak i przez kilka miesięcy rozmawiałem, wierzyłem w różne tłumaczenia i zapewnienia aż w końcu przez przypadek dowiedziałem się, że jednak mój syn pali „trawkę”, dowiedziałem się z komunikatora społecznego, zajrzałem do pokoju syna miał włączony komunikator przez który pisał z kolegą o wrażeniach z imprezy na której palili marihuanę. Mimo, że złapałem Go na gorącym i tak się wypierał i nie zgadzał się na test. Syn miał wtedy skończone 18 lat. Dbałem o jego zaufanie a stracił moje. Myślę, że gdybym twardo zareagował po pierwszym niepokojącym sygnale i zrobił test, po pierwsze nie był jeszcze pełnoletni, po drugie mógłbym przerwać to na samym początku. Chodzimy z żoną na terapie osób współuzależnionych , syn nie zgodził się na terapię, z żoną trzymamy się razem i do pomocy mamy psa którego wyszkoliłem do wyszukiwania narkotyków, pomaga nam znaleźć narkotyki w domu a także wiemy którzy koledzy syna mają kontakt z narkotykami lub same narkotyki.
Wracając do tematu , uważam że lepiej stracić zaufanie dziecka robiąc test niż nie robić testu i stracić dziecko. Walczymy dalej.
Aniu życzę Ci dużo sił i stanowczości.

yoytek 
vip
Wojtek

Wysłany: 2012-02-15, 11:49   

U nas też była kuratorka w tej sprawie i sugerowała mieć testy.
i dawniejsze http://yoytek.wrzuta.pl

Taja 
przyjaciel forum
Taja

Wysłany: 2012-02-20, 09:18   Re: ;////

(...) tzn pierdoli w kolo co sie dzieje, chce tylko cpac. Nie wazne skad sie dowiedzieliscie, dobrze sie wogole dowiedzieliscie w momencie kiedy mozna nad tym zapanowac, tzn, ze Heroiny nie wali.
.. POZANIE SWOJEGO SYNA POZWOLI CI ODERWAC GO OD NALOGU. kiepsko go znasz najwidoczniej. PS. sam koles (twoj syn) musi zrozumiec ze to jest fe niedobre i wywali mu mozg na druga strone, chce miec szajs w glowie jak ja
(....)zart teraz niesmaczny bedzie. sama przycpaj jakie to zle, to moze zobaczysz to co syn widzi :) )))[/quote]

KAŻDY ODBIJA SIĘ W INNYM TEMPIE.DO NICZEGO DZIECIAKA NIE ZMUSISZ. NA SIŁĘ OD NAŁOGU NIE ODCIĄGNIESZ, DLA NIEGO JEST NAJLEPSZĄ KOCHANKĄ. :cry: ON SAM MUSI ZNALEŹĆ SWOJE DNO LUB O JEDEN RAZ ZA DUŻO PRZEJŚĆ NA DRUGĄ STRONĘ LUSTRA I ZOBACZYĆ TAM TO, CZEGO NIGDY WIĘCEJ NIE BĘDZIE CHCIAŁ OGLĄDAĆ.
STRACH JEST NAJLEPSZYM LEKARSTWEM, ALE MOŻE STAĆ SIĘ FETYSZEM BEZ KTÓREGO NIE BĘDZIE MÓGŁ WYTRZYMAĆ...
PRZY NARKOMANII NIE MA ZASAD. BO ZAWSZE POZOSTAJE MIŁOŚĆ DO TEGO CO NAS NAJBARDZIEJ NISZCZY :cry:
GŁUPIA I NIEWYTŁUMACZALNA.
ŻYCZĘ POWODZENIA...TOBIE I JEMU. JEST JESZCZE BARDZO MŁODY, OBY SIĘ WYWINĄŁ, JEŚLI JEST JESZCZE PRZED HERĄ MA JAKIEŚ SZANSE.
SPRÓBUJ GO POZNAĆ, ZROZUMIEĆ DLACZEGO BIERZE. GDZIEŚ JEST PRZYCZYNA.

Odpowiedz do tematu