Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
mój brat jest narkomanem
Autor Wiadomość
chomeini 
przyjaciel forum

Wysłany: 2011-04-07, 20:31   

Mój brat mówi że głównie marichuana i opiaty ale mówił mi też że wiele rzeczy próbował m. in. amfetaminy. Srednio wierze w to co on mowi. Juz sie tego nauczylam, ze nie mozna ufac jego slowom. On ich nie kontroluje. Mowi ze jutro zadzwoni do osrodka. Powiedz mi jeszcze bo wspominalas, ze trzeba kilka razy jechac tam do nich na wizyte zeby ocenili czy chcesz sie leczyc. Musi tam na mazury kilka razy jechac zanim go przyjma? Twoj syn tak robil? To bylo przed wizyta w szpitalu i opieka terapeuty czy po? Moze zle cos zrozumialam z Twojej wypowiedzi. Chcialabym wszystko wiedziec pod wzgledem technicznym jak to wyglada. Juz mi duzo pomoglas, bardzo Ci za to dziekuje.

smutna mama 
vip

Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2011-04-07, 20:45   

Ja mu zalatwilam pierwsze dobrego terapeute,ktory jest z Bialegostokui pracuje w szpitalu ,on to wszystko zalatwil.Tomek jak by jeszcze w domu,zadzwonil do osrodka i powiedzial ze jedzie na detox,i potem terapeutka z osrodka do niego zadzwonila i ustalili,ze po dwoch tygodniach jest przyjety.
Ale mysle,ze jak wasz terapeuta zalatwia osrodek to nie bedzie musial jezdzic,napewno nie ,wystarczy tylko telefon potwierdzajacy gotowosc podjecia leczenia.

Trzymam kciuki.

chomeini 
przyjaciel forum

Wysłany: 2011-04-07, 20:49   

Uspokoiłaś mnie. Właśnie napisałam maila do jego terapeuty. Jestem dobrej myśli. Próbuję rodziców zarazic pozytywnym mysleniem, bardzo im to potrzebne teraz.

smutna mama 
vip

Wysłany: 2011-04-07, 21:13   

Nie martw sie siostro zagubionego brata.
Bedzie dobrze,trzeba w to wierzyc.
To jest choroba i trzeba ja leczyc,nie ma innego wyjscia.Najwazniejsze,ze widzicie problem.
trzymam kciuki ;-)

jamama 
vip

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2011-04-07, 23:22   

Trzymam kciuki i ja!

:-)

chomeini 
przyjaciel forum

Wysłany: 2011-04-11, 16:59   

Powiedzcie mi proszę czy znacie w Krakowie jakiegoś dobrego terapeute zajmujacego sie problemem narkomanii. Ci z Monaru chyba nie sa najlepsi. Smutna mamo jak Ty znalazlas pomoc dla syna?

smutna mama 
vip

Wysłany: 2011-04-11, 19:17   

Ja ci nie pomoge,bo nie jestem z Krakowa.Przykro mi.
Jestem z okolic Katowic,a moj terapeuta z Bialegostoku.
Nie wiem jak mam Ci pomoc.
A jak brat?Co z osrodkiem?
Nie wiem,ale jak twoj brat zdecydowal sie na Osrodek to terapeuta chyba nie jest mu potrzebny

chomeini 
przyjaciel forum

Wysłany: 2011-04-11, 19:28   

On się zdecydował jednak ciągle ma pokusy i bierze. Nie wiem jak z nim rozmawiać. Dzwoni już konsekwentnie drugi tydzień do ośrodka wyrażając chęć podjęcia terapii. Tylko, że on w tym czasie cały czas bierze, czasem mniej czasem więcej. W ośrodku jest kolejka, może dostanie tam termin na maj. W tym czasie pewnie zmieni zdanie, tak jak dziś. Idzie jutro do terapeuty do Monaru. Poki co ja pracuje nad tym zeby nas umowil na wspolna wizyte u terapeuty tego. Moze sie uda. On musi isc na detoks i pozniej jak najszybciej do osrodka. Nie moge juz patrzec na to jak przychodzi do domu naćpany. Mozesz mi cos poradzic jak reagowac w takich sytuacjach? Poprostu konsekwetnie, za kazdym razem przypominac mu o osrodku i o zaletach tej terapii? Tak do tej pory robie caly czas nie zwazajac uwagi na to, ze raz mowi tak a raz inaczej. Wiem ze na sile go tam nie zaciagne ani w domu go nie zamkne zeby nie szedl brac. Jutro rano mu to samo powtorze i tak az do skutku. Eh, ciężko mi... :-(

smutna mama 
vip

Wysłany: 2011-04-11, 20:13   

Wiem jak Ci ciezko,dokladnie rozumiem...

Twoj brat zachowuje sie dokladnie,powiedzialabym identycznie jak Tomek,przed osrodkiem.
Jest w takim zamknietym kole i nie moze tego przerwac,u mnie bylo identycznie i tez nie wiedzialam jak to przerwac,aby mogl wejsc do osrodka.
Ale nie martw sie,to ze juz nawiazal kontakt z osrodkiem to BARDZO DUZO!!!!
Wiesz oni tak nieraz w Orodkach mowia,ze termin jest oddalony,to po to aby zauwazyc czy on naprawde chce sie leczyc,nie boj sie wiedza co robia.Ja teraz to wiem,a wczesniej tez nie wiedzialam.Uspokoj sie ,pozwol mu samemu dzialac.

Ty go tylko wspieraj i zapytaj go,czy wie o tym ze musi byc trzezwy wchodzac do osrodka i jak on to widzi.
Co do terapeutu to nie sadze,zebys mogla razem z nim isc...nie wiem,ale wiem ,ze terapeuci sa bardzo ostrozni i przestrzegaja prywatnosci.
Aha a moze ten osrodek do ktorego dzwoni ma tez pododdzial detoxu?

smutna mama 
vip

Wysłany: 2011-04-11, 20:20   

Amfetamina jest wykrywalna na testach tak okolo 4 dni,trawka 2 tygodnie.
Powiedz jesli mozesz ktory osrodek wybral?
Napewno w Krakowie jest szpital z oddzialam detoxu,moglabys tam zadzwonic,zapytac ile czeka sie na miejsce ,na takim oddziele sa terapeuci i moze z ktoryms z nich porozmawiaj o twoim bracie i o Osrodku??

chomeini 
przyjaciel forum

Wysłany: 2011-04-11, 20:39   

On się zdecydował za naszą namową na Ośrodek w Pławniowicach, ten o którym wcześniej wspominałam. W Krakowie jest kilka oddziałów z detoksem. W tych Pławniowicach chyba nie mają czegoś takiego. Zresztą wolałabym żeby tu w Krakowie był na oddziale, wyciszył się i później ktoś go zawiezie do ośrodka. Dobrzeby było zrobić tak ja w Twoim przypadku, żeby ktoś na oddziale się nim zajął. Spróbuje czegoś poszukać. Co do pytania czy wie, ze musi byc trzezwy to on matego swiadomosc. Juz raz przechodzil detoks i mial tu na miejscu terapie ale niestety wrocil do brania. Zobaczymy czy jutro zadzwoni do Ośrodka i czy ustala mu jakis termin juz. Ma tez isc do terapeuty z Monaru jutro.

chomeini 
przyjaciel forum

Wysłany: 2011-04-11, 20:47   

Bardzo dziękuję za cenne wskazówki. A czy Ty chodzisz na jakas terapię? Ja poki co sobie poradzę ale myślę, że moja mama powinna spróbować. Ma swojego psychologa ale dawno już u niego nie była. Muszę ją przekonać żeby się umówiła na wizytę. Ostatnio bardzo źle to wszystko znosi i boję się o jej zdrowie :(

smutna mama 
vip

Wysłany: 2011-04-11, 20:50   

A ktos nawet z Was nie moze go zawiesc,gdyby nic innego sie nie udalo??
Mysle,ze poczekajcie,az wyznacza mu termin,do osrodka,jak juz bedzie cos pewnego to wtedy niech idzie na detox,onitzn.osrodek napewno bedzie w kontakcie z nim jak bedzie na detoxie,nie matrw sie.Tak bylo z Tomkiem.

Ale sprobuj poszukac terapeuty ze szpitala i porozmawiaj z nim o tej obawie,ze jak wyjdzie z detoxu to moze trzexwy nie dojechac do osrodka .

To musi byc zalatwiane w tym samym dniu,wyjscie ze szpitala i przyjecie do osrodka.
Uda sie ,ja trzymam kciuki.
pisz jak cos bedziesz wiedziec

smutna mama 
vip

Wysłany: 2011-04-11, 20:53   

Chomeini jestes super siostra!!!!!!!!
DASZ RADE MU POMOC TYLKO TRZYMAJ SIE TEGO CO MOWISZ!!!!

chomeini 
przyjaciel forum

Wysłany: 2011-04-11, 20:56   

Jaknajbardziej ja go nawet moge zawieść do tego ośrodka z detoksu. Właśnie dopoki nie wiadomo na kiedy termin w osrodku to nie ma co go dawac na detoks. Ale zapytac zawsze mozna i powiedziec o swoich obawach w szpitalu. Sprobuje zadzwonic i pojsc, tylko jeszcze nie wiem do ktorego szpitala. Mam nadzieje, ze dostanie szybko termin w osrodku. Poki co musimy to wszystko znosic dzielnie:(

Odpowiedz do tematu