AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
pompa insulinowa
Autor Wiadomość
Anka1306
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-24, 20:32   pompa insulinowa

Czy może ktoś powiedzieć, jakie są miesięczne koszty utrzymania pompy? I jak wygląda codzienne stosowanie? chodzi mi głównie o wkucia, bo jakoś nie jestem przekonana to trzymania w ciele igły przez 2-3 dni

rastagirl
nowy użytkownik

Wysłany: 2010-03-24, 22:25   

Hej:)
No więc koszt utrzymania pompy to zazwyczaj jedynie koszt zakupienia insuliny. Jeśli masz poniżej 18 lat wkłucia są refundowane.

Codzienne użycie: Generalnie jest ok. Pompa nie przeszkadza,nie musisz się kłuć. Ja np. ze szkoły wracam pociągiem i jak coś jem to mogę sobie w środku wagonu podać insulinę. Jak wychodzę z psem,czy coś,to po prostu odpinam ją. Czasem zdarzy się,że zahaczę o spodnie,czy majtki w toalecie i szarpnę wkłucie co trochę boli,ale da się przeżyć:) Wkłucie trzymam często nawet i 4 dni,bo mi się nie paprze. Jedyny dyskomfort jest podczas snu,bo wtedy się "owijasz" rurką od pompy.
Ogólnie polecam.Ułatwia życie!!
Jak chcesz dowiedzieć się czegoś więcej,to pisz.
Pozdrawiam!

Anka1306
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-31, 20:44   

Ehh, no właśnie najbardziej się obawiam tych wkuć. Szczerze to brzydzi mnie trzymanie igły tak non-stop. Chociaż zastrzyki też są niezbyt przyjemne, ale trwa to może minutę albo i nie. Mam prawie 19 lat także na refundację nie mogę liczyć :/. Po prostu nie mam się czego spodziewać, chcę siędobrze zastanowić nad tą pompą bo bez sensu jak wydam tyle kasy, a później albo będzie mnie bolało i brzydziło, albo po prostu stwierdzę że nie opłaca się miesięczne utrzymanie. W tej chwili najbardziej wkurza mnie to że mam pełno blizn od tych głupich igieł.

Żaneta
vip

Wysłany: 2010-04-28, 08:19   

Anka1306 napisał/a:
zastanowić nad tą pompą bo bez sensu jak wydam tyle kasy,

Aniu nie wiem jak sprawa wygląda u pełnoletnich pacjętów.Ja mam syna 15 lat i teraz podpinaliśmy się do pompy ale narazie wypożyczyliśmy ją do konca czerwca,bo nie wiedzieliśmy jak się syn będzie z nią czuł,jakie będa cukry itp.ale po tygodniu narazie jest super,pomimo że odrazu po wyjściu ze szpitala złapaliśmy infekcję gardła,ale udało nam się cukry opanowac.Jak chciałabyś się zdecydowac poślę Ci nr,telefonu do Pani z pewnej firmy pomp która się tym zajmuje ,napewno fachowo Ci wszystko wytłumaczy,pozdrawiam :-)

anka1989
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-28, 22:01   

mam pompe insulinową nie drogo do sprzedania nowa nie używana na gwarancji

R.Strojewski 
Administrator

Wysłany: 2010-07-18, 23:17   

Odpowiedz do tematu