AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
-wynik badania
Autor Wiadomość
bona
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-01, 20:35   -wynik badania

Zrobiłam badanie i wyszło-6,90.
Napisane jest,że prawidłowo prowadzona cukrzyca to wynik <6,1
Czy ktos mi pomoże zinterpretować ten wynik? Lecze sie od roku u lekarza rodzinnego,który stwierdził że na razie nie muszę isc do diabetologa.
Badanie,o które pytam tez zrobiłam sama,bez skierowania.
Nie wiem co o tym myslec.Ostatnio miewam spadki cukru ,nawet do 55.
Bardzo prosze o odp.

NINAce
nowy użytkownik

Wysłany: 2010-02-07, 23:06   

Taki wynik nie jest zły. ale ja na twoim miejscu skontaktowałabym się z diabetologiem. Lekarz rodzinny rzadko ma pojęcie o prowadzeniu cukrzycy. Ile razy dziennie mierzysz cukier? Masz raczej w normie cały czas, czy rzadko badasz? To jest średnia cukrów z ostatnich trzech miesięcy a to oznacza że miałaś trochę wyższych cukrów, albo dużo wysokich i dużo niskich i musiało sie jakoś zrównać. musisz prześledzić zeszyt o ile go prowadzisz. To najlepsza metoda wierz mi. na początku nie chce sie pisać ale tak naprawde dopiero wtedy zobaczysz jak to u ciebie wygląda. Ja dobre cukry zaznaczam na zielono, wysokie na pomarańczowo, a niskie na żółto. Wieczorem siadam i spisuje. Spadki nie są bezpiczne zwłaszcza poniżej 40, bo wtedy mózg nie otrzymuje cukru, a to prowadzi do niedotlenienia. Idz do diabetologa.pozdrawiam. Nina

bona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-08, 08:58   

Dzieki za odpowiedz.
Dzienniczek prowadze,ostatnio lekarz powiedział,że cukry sa dobre.Wiem już jakie sa objawy przy spadku cukru i kiedy może mnie to spotkać.Do diabetologa też musze sie wybrac.
Mierze tak-przez tydzien np codziennie a potem przerwa.

NINAce
nowy użytkownik

Wysłany: 2010-02-13, 00:05   

Nie wyobrażam sobie jak możesz nie mierzyć cukru przez tydzień. Mam jeszcze jedno pytanie : na cukrzycę którego typu chorujesz I czy II? Moja córka ma mierzony cukier 10 razy dziennie +-. Może przy cukrzycy typu II jest troche inaczej ale i tak doginasz. Pamiętaj jak sama o siebie nie zadbasz to nikt tego za ciebie nie zrobi. Jak nie daj boże przyjdzie ci za 10 lat na dializy jeździć to sobie tego nigdy nie darujesz. A naczynia i inne powikłania. Polska jest na 25 miejscu w Europie z 29 jeżeli chodzi o leczenie cukrzycy i świadomośc powikłań jakie ona niesie za sobą. Kobieto weź sie za siebie, bo nikt ci zdrowia nie odda. Powodzenia i dużo samozaparcia. Pozdrowienia

bona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-13, 15:53   

Mam cukrzyce typu 2 i teraz już wiem ,że jest prowadzona dobrze.Przy takiej jak ja mam nie potrzeba sledzić cukrów tak często.Wynik hemogl. glikow. już teraz tez wiem ,że jest w normie.
A powikłania nie leczonej cukrzycy sa groźne.Masz racje.Czytalam o nich.
Pozdrowionka. :-)

Odpowiedz do tematu