AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
W jaki sposób walczyć z uzależnieniem?
Autor Wiadomość
Contra 
nowy użytkownik

Wysłany: 2018-12-18, 08:39   W jaki sposób walczyć z uzależnieniem?

Jak przestac pic? Jest tu ktos, komu sie udalo, a jesli tak, to w jaki sposob? Ja probowalam na rozne sposoby, nawet u hipnotyzera bylam i nic, zawsze wracam do picia. Nawet na kilku spotkaniach AA bylam, ale to nie dla mnie. Nie ma we mnie wiary i nie moge odnalezc sie na takich spotkaniach. Moze sa jakies metody, które tak bardzo nie doluja czlowieka?

marcel 
nowy użytkownik

Wysłany: 2018-12-18, 15:58   

na razie nikt nie wymyślił niczego bardziej skutecznego niż psychoterapia. Jedni chodzą na spotkania AA, inni do psychoterapeuty albo doświadczonego psychiatry. Alkoholizm, jak każdy nałóg to choroba nie tyle ciała, co umysłu. To można leczyć i leczy się z powodzeniem na całym świecie. Nikt nie zagwarantuje sukcesu, ale w takich miejscach jak Oaza, Ośrodek leczenia terapii uzależnień można otrzymać fachowa pomoc. Nie wiem, jak to wygląda w Twoim przypadku, ale zwykle leczenie zaczyna się od detoksu, później jest psychoterapia indywidualna i grupowa. Tak wygląda podstawowy schemat leczenia.

Contra 
nowy użytkownik

Wysłany: 2018-12-19, 08:12   

ja myslalam raczej o jakis metodach mniej konwencjonalnych, o jakis specjalnych ziolach czy lekach, ktore pomoga zalatwic problem raz na zawsze. Z tego co wiem, a znam pewne osoby, ktore chodzily na odwyk, te terapie to tylko gadanie i nic wiecej. Po skończonej terapie te osoby wróciły do picia a ja nie chce juz wiecej pic, chce skonczyc z tym raz na zawsze tylko sama nie jestem w stanie sie z tego wyzwolic. Wstaje rano i pierwsza mysl to wypic piwo i zanim dojade do pracy juz wypijam dwa. Przez to nawet z jazdy autem zrezygnowałam i przesiadłam sie na autobus.

schabowy 
nowy użytkownik

Wysłany: 2018-12-19, 13:24   

Chociaz tyle dobrze, że nie jezdzisz autem po pijaku. Wielu nie ma takich oporów.

marcel 
nowy użytkownik

Wysłany: 2018-12-20, 12:34   

Jak by były cudowne lekarstwa, to nie byłoby problemu alkoholizmu. Leków na nałóg nie ma. To siedzi w głowie i ciężko z tym zerwać, ale jest to możliwe. Oczywiście w pierwszej fazie leczenia stosuje się środki farmakologiczne, żeby skutki nagłego odstawienia nie były zbyt dokuczliwe, ale leku czy zioła, które powstrzyma Twoją chęć do picia nie ma. W tym serwisie internetowym http://www.terapie-uzaleznien.com.pl/ znajdziesz dokładny opis tego, jak wygląda detoks i późniejsza terapia. Nie wierz do końca opowieściom innych, zwłaszcza tym, którzy zrezygnowali. Spróbuj choć raz samemu przejść taką terapię. Może tobie akurat się uda.

koos 
Administrator

Wysłany: 2018-12-20, 15:19   

Contra napisał/a:
ja myslalam raczej o jakis metodach mniej konwencjonalnych, o jakis specjalnych ziolach czy lekach, ktore pomoga zalatwic problem raz na zawsze. Z tego co wiem, a znam pewne osoby, ktore chodzily na odwyk, te terapie to tylko gadanie i nic wiecej. Po skończonej terapie te osoby wróciły do picia a ja nie chce juz wiecej pic, chce skonczyc z tym raz na zawsze tylko sama nie jestem w stanie sie z tego wyzwolic. Wstaje rano i pierwsza mysl to wypic piwo i zanim dojade do pracy juz wypijam dwa. Przez to nawet z jazdy autem zrezygnowałam i przesiadłam sie na autobus.

no cóż niekonwencjonalne metody to z tych co znam korzeń kudzu :D i niejaki profesor notabene o znaczącym nazwisku Połykowski hehe obie że tak powiem pomagają rozstać się z kasą raz na zawsze :gitara:

Contra 
nowy użytkownik

Wysłany: 2018-12-20, 16:04   

to samo slysze do moich bliskich, ale jakos nie mam zaufania do psychiatrow i nie ma we mnie wiary w skutecznosc takiego leczenia, a poza tym jak zalatwic wolne? Pomimo tego ze pije codziennie na razie do roboty chodze. Wiadomo czasem sie zawali, ale to jest jeden dzien, nie dam rady zalatwic sobie wolnego na kilka tygodni. Z czego bede zyl?

marcel 
nowy użytkownik

Wysłany: 2018-12-21, 08:55   

terapia nie zawsze wiąże się z koniecznością leczenia zamkniętego. W nowoczesnych ośrodkach nie musi to tak wyglądać. Zrób pierwszy krok, zadzwoń gdzie trzeba i zacznij się leczyć.

darekr 
nowy użytkownik

Wysłany: 2019-01-03, 21:46   

Contra napisał/a:
to samo slyszę do moich bliskich, ale jakos nie mam zaufania do psychiatrow i nie ma we mnie wiary w skutecznosc takiego leczenia, a poza tym jak zalatwic wolne? Pomimo tego ze pije codziennie na razie do roboty chodze. Wiadomo czasem sie zawali, ale to jest jeden dzien, nie dam rady zalatwic sobie wolnego na kilka tygodni. Z czego bede zyl?

ważne żeby zaufać właśnie :-) ja na początku chodziłem na terapię grupową ambulatoryjną czyli 3 razy w tygodniu tak żeby nie przerywać pracy. Potem pogłębiona , i after .Nie piję do dnia dzisiejszego czyli 11 lat z hakiem - trzeba wierzyć w siebie i ufać terapeutom.

Odpowiedz do tematu