AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpowiedzialność małżonka za zobowiązania współmałżonka
Autor Wiadomość
kahape 
vip
koalka

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2013-05-22, 15:03   Odpowiedzialność małżonka za zobowiązania współmałżonka

To znalazła Lupi
na podstawie art. 787 kodeksu postępowania cywilnego jasno wynika, że aby dochodzić należności z majątku wspólnego małżonków bank musi udowodnić, że małżonek zgodził się na kredyty ... czyli innymi słowy bank nie ma mojej pisemnej zgody na kredyty więc nie mogą dochodzić ode mnie spłaty kredytów MM. A jeśli bym dostała pismo to od razu mam je skarżyć na podstawie wyżej wymienionego przepisu...
=================================================

cyt... " Zgodnie z art. art. 787 kodeksu postępowania cywilnego tytułowi egzekucyjnemu wydanemu przeciwko osobie pozostającej w związku małżeńskim sąd nada klauzulę wykonalności także przeciwko jej małżonkowi z ograniczeniem jego odpowiedzialności do majątku objętego wspólnością majątkową, jeżeli wierzyciel wykaże dokumentem urzędowym lub prywatnym, że stwierdzona tytułem egzekucyjnym wierzytelność powstała z czynności prawnej dokonanej za zgodą małżonka dłużnika.
Jak widać, cytowany przepis potwierdza zasadę wyrażoną we wspomnianym wcześniej art. 41 kodeksu rodzinnego i opiekuńczego..."k.cyt

...cyt "Zasygnalizować także należy, iż stosownie do art. 7871 kodeksu postępowania cywilnego prowadzenie egzekucji z przedmiotów majątkowych wchodzących w skład przedsiębiorstwa należącego do majątku wspólnego małżonków wymaga nadania tytułowi egzekucyjnemu wydanemu przeciwko osobie pozostającej w związku małżeńskim klauzuli wykonalności przeciwko małżonkowi dłużnika, z ograniczeniem jego odpowiedzialności do przedsiębiorstwa; celem uzyskania takiej klauzuli wierzyciel powinien wykazać dokumentem urzędowym lub prywatnym, że stwierdzona tytułem egzekucyjnym wierzytelność powstała w związku z prowadzeniem przedsiębiorstwa..."k.cyt

http://www.portfel.pl/pl/...ontent2091.html

Odpowiedz do tematu