AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
szukam dobrej pomocy dla taty
Autor Wiadomość
Zuzanna 
nowy użytkownik

Wysłany: 2013-03-08, 20:34   szukam dobrej pomocy dla taty

Cześć, jestem nowa. Tata poza piciem od zawsze, ma depresę, którą stwierdzono u niego 21 lat temu. Pogorszyło, że trafił na lekarza, który orzekł mu "nieuleczalność". 5 lat temu "wytłumaczył" mi, że nie jest alkoholikiem. Mam niewiele, bo niecałe 18 lat, ale żałuję, że wcześniej się nie przemogłam, by wyciągnąć do niego dłoń, by porozmawiać... Starsza siostra odmówiła mi pomocy, wręcz wyrzekając się go. Mama to DDA, a w dodatku odgradza go od mojej młodszej siostry (o którą w tej rodzinie szczerze się martwię). Tata ucieszył się, kiedy obiecałam, że mu pomogę. Szukam więc porad, gdzie się udać. Najlepiej, gdyby ktoś polecił, gdzie mogę udać się na terapię z nim. Mówi, że chce, abym była przy nim, bo ma dość odpowiedzialności. Raczej zależałoby mi na specjaliście, na jakiejś terapii indywidualnej, bo tata jest introwertykiem (no, a ja z nim). Nie wiem nawet o co mam dokładnie spytać, gdzie szukać pomocy...
Okolice: Toruń, Bydgoszcz, Grudziądz, Świecie.
Dziękuję z góry za wszystkie podpowiedzi.

yuraaa 
vip
alko niepraktykujący

Wysłany: 2013-03-08, 23:49   

Zuzanno jesteś klasycznym DDA typ bohater rodziny.
czy Ty myslisz że załatwisz tacie trzeźwość ?
oj jak to fajnie by było: ja bym pił a kogo innego kac męczył, normalnie eden alkoholika.
podam link do placówek w Twoim terenie
http://www.parpa.pl/index...id=57&Itemid=10
ale Ty na swoja terapie a tata niech sobiue załatwia swoja , sam zalatwia

Zuzanna 
nowy użytkownik

Wysłany: 2013-03-08, 23:57   

O, dzięki. Może taki typ. Czy mylę, że załatwię... jestem optymistką, może wręcz marzycielką. Spróbuję.
Wielu osobom się udało. Tak czy inaczej dzięki za pomoc, choć wciąż mam nadzieję, że ktoś osobiście poleci specjalistę.

jobael 
vip

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2013-03-09, 12:36   

Zuzanno,
link jaki wkleił 'yuraa', to kopalnia wiedzy gdzie w Polsce można znaleźć pomoc.
Znajdź ośrodek, który jest dla Ciebie najwygodniejszy pod względem odległości
i tam niech tata uda się na rozmowę i ewentualne leczenie.
Nie warto szukać prywatnych lecznic, bo to moim zdaniem jedynie drenuje portfel pacjenta.
Skuteczność leczenia zależy przede wszystkim od determinacji pacjenta.
A specjaliści? Jeden pacjent powie, że to ten jest najlepszy, który jego leczył, ja powiem, że ten, który leczył mnie.
Jestem pełna podziwu dla Twojej postawy. :)
Wspaniale, że chcesz tacie pomóc, ale powiem, że Ty wychowująca się w rodzinie alkoholika, też potrzebujesz pomocy.
Dobrze by było żebyś udała się do jednej z przychodni znajdującej się w wykazie
i poprosiła o rozmowę ze specjalistą. To, co dzieje się w Twoim życiu /tata pijący, mama dda/ zapewne i Tobie przeszkadza normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
Bardzo dużo młodych ludzi korzysta także z terapii, by móc dobrze funkcjonować w swoim życiu, bez obciążeń jakie wynosi z własnych rodzin.
Pozdrawiam Cię serdecznie i napisz proszę, co załatwiłaś.
OK?

Zuzanna 
nowy użytkownik

Wysłany: 2013-03-11, 16:39   

Dziękuję, napiszę. Pewnie mi się przyda pomoc. Smutne jest, że w tych czasach prawie wszyscy muszą się leczyć.

Tomoe
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-27, 09:19   

Zuzanno, zanim pójdziesz do ośrodka z tatą (o ile rzeczywiście zechce on tam z tobą pójść) - idź tam sama. Umów się na rozmowę ze specjalistą - terapeutą uzależnień. Uzyskasz konkretne informacje o chorobie alkoholowej swojego ojca i zapewne wskazówki, jak postępować, aby pomóc sobie, a przy okazji być może i jemu.

Nie jesteś mamusią swojego tatusia.
To on jest dorosły.
Twój syndrom DDA polega na tym, że to ty, dziecko, usiłujesz się opiekować dorosłym człowiekiem, którego obowiązkiem jako ojca jest dawanie opieki i wsparcia tobie.
Kiedy ty staniesz się opiekunką i przewodniczką swoich rodziców - kto się zaopiekuje tobą?

Zajrzyj na tę stronkę: www.dda.pl
:)

Odpowiedz do tematu