Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GMINNA KOMSJA .......... (GKRPA)
Autor Wiadomość
Mase 
przyjaciel forum

Wysłany: 2012-10-16, 22:20   GMINNA KOMSJA .......... (GKRPA)

Chciałabym się dowiedzieć czegoś na temat GKRPA. Podczas chodzenia na grupę usłyszałam tylko, że można zgłosić osobę uzależnioną i musi się ona stawić, bo jak nie, to doprowadzana jest przez policję. Wiem też, że wiele kobiet korzysta z tej formy pomocy. Ja też bym chciała, ale nie wiem tak naprawdę na czym to polega. Jaki cel ma taka komisja?Czy tylko straszy czy też może zmusić alkoholika do leczenia? Jak wygląda takie spotkanie? Co trzeba zrobić, żeby kogoś zgłosić? I ostatnie pytanie. Jeżeli ktoś ma akurat przerwę w piciu (3 dzień) to lepiej poczekać, aż znowu zacznie pić, czy nie ma to znaczenia. M. pije codziennie, więc zakładam, że długo nie wytrzyma w tej swojej abstynencji. Z kolei myślę sobie, pewnie naiwnie, że skoro próbuje, to może nie ma co go zniechęcać i straszyć Komisją? Czy ktoś ma jakąś większą wiedzę na ten temat i może mnie doedukować?

Lenka29 
vip

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2012-10-17, 10:32   

powiem tylko to co wiem

* na żadne przerwy nie czekaj - ja zgłosiłam też jak akurat miał przerwę
* mój olewa wezwania , z tego co wiem w końcu przyjdą po niego Panowie policjanci ( u sąsiadów już byli zrobić wywiad)
* komisje zbierają się w jakieś określone dni ( przynajmniej u nas ) żeby nie robić sobie pod górkę - napisz odręcznie podanie kogo zgłaszasz i dlaczego i zanieś do sekretariatu w urzędzie miasta - ja próbowałam bezpośrednio do komisji ale albo akurat ich nie było albo ja nie mogłam - a do urzedu miasta w każdej chwili możesz podejść .
Ja ściągnęłam jakiś pierwszy lepszy formularz z neta i opisałam co się dzieje .

idź nie czekaj :) bo nam koalkom tak łatwo jest się rozmyślić :(
trzymam kciuki

mase a my krajanki jesteśmy :)
23.10 mam wizytę na Karczówkowskiej w przychodni Nadzieja Rodzinie

kahape 
vip
koalka

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2012-10-17, 11:27   

U mnie od tego wszystko się zaczęło. :mrgreen: Moje NOWE ŻYCIE!!!
01.03.2007 wtedy złożyłam wniosek do komisji i wyszłam ..... wolna. Wracałam jak na skrzydłach :mrgreen:
Oddałam picie/nie picie mm w ręce ludzi, którzy sie na tym znają.
Komisje działają przy Pełnomocniku ds rozwiązywania problemów alkoholowych. Wrzuć w google i wybierz dowolną miejscowość.
Wzięłam od nich wniosek (5stron), wypełniłam i zaniosłam na wyznaczoną godzinę zbierania się Komisji.
U nas w Komisji jest 4-5 osób.
- lekarz - trzeba leczyć
- policja - z alkoholikami są kłopoty tego typu również
- terapeuta i inni...
Wypytali mnie o wszystko.

Mój mąż dowiedział się, że takie jego picie to nie jest jego prywatna sprawa. Jeżeli mieszka z rodziną, pracuje... to całe społeczeństwo ma z nim kłopot.
Zamurowało go, że tak to wygląda z innej strony.
Dostał nakaz do placówki i poszedł.

Ale ci, którzy się nie stawiają są ścigani. Mąż jednej koleżanki został doprowadzony pod rygorem sądu.
Jest ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi i taka Komisja działa w oparciu o ustawę.
pozdr

Mase 
przyjaciel forum

Wysłany: 2012-10-17, 11:52   

Dzięki za odpowiedzi :)

Lenka, też chodziłam swego czasu do Nadziei. Od niedawna chodzę do Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia na Jagiellońską :)
Fajnie, że jesteś z Kielc :)

Odpowiedz do tematu