AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jobael
2013-02-20, 13:57
Pomoc matce alkoholiczce
Autor Wiadomość
anonim654
[Usunięty]

Wysłany: 2012-03-06, 20:33   Pomoc matce alkoholiczce

Witam, jestem z dziewczyną której matka jest alkoholiczką, sytuacja w rodzinie jest bardzo nerwowa przez co nie da się tam normalnie żyć i rozwijać się. Ale do sedna, głównym problemem jest konkubent matki który wg moich informacji stale przychodzi do niej od 5 lat, moja dziewczyna z racji młodego wieku (5 lat temu miała 15 lat) nie była w stanie "wyrwać chwasta w zarodku" a z niewiadomych mi przyczyn siostra mojej dziewczyny wraz ze swoim mężem pomimo tego że mieszkają 50 metrów obok nie wywalili konkubenta od razu. Niestety teraz to wszystko odbija się najbardziej negatywnie na mojej dziewczynie która ciągle mieszka z matką, ja spotykam się ze swoją dziewczyną od ok 3 lat na początku nie ingerowałem w jej życie, później starałem się to ignorować ale z czasem szlag mnie trafiał jak raz za razem były ciągłe kłótnie a później rozmowa jak by nic się nie stało. Wracając do konkubenta, matka mojej dziewczyny jest od ok 4 tygodni na odwyku, konkubent od tego czasu praktycznie w ogóle nie jest widywany w domu mojej dziewczyny. Wiem od mojej dziewczyny że jej matka na odwyku utaja fakt że ma konkubenta który jest dla niej swoistym źródełkiem, to on przynosi wódke to on ją sprowadził na złą drogę i z pewnością po powrocie matki z odwyku tego nie zaprzestanie. Dodam jeszcze że jest tam trudna sytuacja, ja z racji tego że mieszkam 80km od mojej dziewczyny choćbym chciał nie jestem w stanie pomagać im tak często jak tego potrzebują więc głównym źródłem pomocy jest ów konkubent. Ja osobiście z wielką radością przyczynił bym się do jego likwidacji (nie w sposób dosłowny ale doraźny) niestety gdy widzę że matka mojej dziewczyny ani przez chwilę na dłuższy okres nie popiera wywalenia go z jej życia , mam związane ręce, no bo co z tego że mu pokaże moją pięść z bliska jak może jeszcze wyjść tak że to ja będę ten najgorszy. Kieruję tego posta do osób z podobnymi problemami, chcę się dowiedzieć czy istnieje jakiś skuteczny sposób na wywalenie tego gada z życia mojej dziewczyny i jej matki.

maja 
vip

Pomogła: 42 razy
Wysłany: 2012-03-06, 21:05   

Witaj Anonim :)
sposób zapewne jest ,ale musiałaby chcieć matka i córka,ty w tym wszystkim masz najmniej do powiedzenia i zrobienia.
Dlaczego ty zwracasz się o pomoc a nie twoja dziewczyna??

tvn 
nowy użytkownik
888888

Wysłany: 2012-03-07, 10:51   Re: Pomoc matce alkoholiczce

anonim654 napisał/a:
Witam, jestem z dziewczyną której matka jest alkoholiczką,

więc twoja dziewczyna jest dda i powinna poszukać pomocy dla siebie,mityngi dda lub terapia w poradni..

kahape 
vip
koalka

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2012-03-07, 11:46   

Witam Cię.
anonim654 napisał/a:
chcę się dowiedzieć czy istnieje jakiś skuteczny sposób na wywalenie tego gada z życia mojej dziewczyny i jej matki.
punkt pierwszy to.... jakie masz prawo układać komuś życie?
To przecież partner matki, nie twój. Skoro chce takiego mieć :arrow: jej sprawa i nikomu nic do tego.
Na siłę nie wlewa jej alkoholu do ust. Po prostu matka chce pić. Dlatego prosi o flaszkę a on jej donosi.
Tamten świat trzeba zostawić :arrow: bo jest to nie twoja sprawa.
Nie na wszystko mamy wpływ.

Rozumiem, że dziewczyna ma dziś 20 lat. To znaczy, że jest dorosła. Może wyprowadzić się od matki i możecie zacząć nowe, własne życie. I tu widzę dla was szansę.
Możecie rozpocząć własna drogę, w której nie będzie pijanej matki i jej konkubenta.
Pomyśl od tej strony?
pozdr

Odpowiedz do tematu