AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jobael
2013-02-20, 13:57
Potrzebuję pomocy dla ojca alkoholika
Autor Wiadomość
antoni1694
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-22, 23:56   Potrzebuję pomocy dla ojca alkoholika

Witam!
Chciałbym dłużej opisać temat ale niestety brak czasu to uniemożliwia. Ojciec alkoholik od ok 20 lat (może dłużej), wiek ponad 50. Miewał próby odstawiania, ostatnio nie pił przez ponad 2 miesiące. Wie, że jest chory i wie jak mocno degraduje to jego organizm (wątroba i nadciśnienie). Jeśli nie przestanie pić grozi mu marskość (złe wyniki). Przez ostatni tydzień wypijał codziennie litr wódki. Dzisiaj prosił o pomoc bo nie może już wytrzymać. Jednak on nie chce się poddać leczeniu, twierdzi że musi sobie z tym sam poradzić. Chcę go namówić na jakiś ośrodek ale nie chce o tym słyszeć. Może są jacyś ludzie, którzy wyszli z tej choroby a teraz pomagają (nawet odpłatnie) alkoholikom. Wiem, że psychiatra/ psycholog też mógłby pomóc ale do niego lepiej trafiłby ktoś kto pił. Ja wiem, że to skomplikowana choroba, czytam na ten temat trochę. Nie wiem tylko czy samo niepicie przez niego np. przez miesiąc odtruwa jego organizm czy nie. Chodzi mi tutaj o to czy detoksykacja jest zawsze konieczna. Wiem, że najlepiej zacząć na tej płaszczyźnie fizycznej a kontynuować terapią ale pytam czy to możliwie. Przepraszam za brak spójności w tym poście i pytania porozrzucane ale piszę w emocjach. Co radzicie jeszcze zrobić. Ja się cieszę że do niego wreszcie dotarło że jest chory.

anka799
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-23, 09:28   

antoni1694 napisał/a:
Jednak on nie chce się poddać leczeniu, twierdzi że musi sobie z tym sam poradzić

Właściwie - postępowanie skazane w ogromnej mierze na niepowodzenie :-/

antoni1694 napisał/a:
Wiem, że psychiatra/ psycholog też mógłby pomóc ale do niego lepiej trafiłby ktoś kto pił.

Więc niech się wybierze na miting. Spotka tam sporo takich osób. Są też mitingi "otwarte", czyli takie, na które wstęp mają osoby nieuzależnione, a będące osobami bliskimi dla uzależnionych. Możesz wybrać się z ojcem na taki, ale czy warto czekać :?: Im dłuższa przerwa w piciu tym bardziej uruchamiają się mechanizmy chorobowe, zaprzeczające problemowi...

antoni1694 napisał/a:
Nie wiem tylko czy samo niepicie przez niego np. przez miesiąc odtruwa jego organizm czy nie. Chodzi mi tutaj o to czy detoksykacja jest zawsze konieczna

W zasadzie, jeśli nie ma jakichś poważniejszych objawów zespołu abstynencyjnego, to domowe "zaleczenie", podreperowanie wyniszczonego organizmu jest częściowo możliwe, ale leczenie choroby alkoholowej (czyli terapia i mitingi) należałoby rozpocząć jak najwcześniej.

antoni1694 napisał/a:
Ja się cieszę że do niego wreszcie dotarło że jest chory.

Jeszcze długa droga do tego... :roll: To nie takie proste...

Jesli martwisz się o ojca i jego brak chęci do podjęcia terapii - możesz zgłosić go go Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z wnioskiem o objęcie go przymusowym leczeniem odwykowym.

kahape 
vip
koalka

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2012-01-23, 11:35   

anka799 napisał/a:
Jesli martwisz się o ojca i jego brak chęci do podjęcia terapii - możesz zgłosić go go Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
popieram, tam zajmą się nim z urzędu, zaproponują terapię na NFZ, dostanie wsparcie, adresy...
I tylko :arrow: skorzystać z tego.
antoni1694 napisał/a:
Ojciec alkoholik od ok 20 lat (może dłużej)
Antoni :arrow: Dorosłe Dziecko Alkoholika, wiesz co oznacza ten termin?
pozdr

staaw 
vip
.

Wysłany: 2012-01-23, 19:20   Re: Potrzebuję pomocy dla ojca alkoholika

Witaj Antoni,
antoni1694 napisał/a:
Może są jacyś ludzie, którzy wyszli z tej choroby a teraz pomagają (nawet odpłatnie) alkoholikom.

Są tacy ludzie w AA... Nie biorą pieniędzy za coś co sami dostali za darmo...
Spis mityngów masz tu...
http://www.aa.org.pl/regiony/index013.php
To jest dla Mazowsza, inne lokalizacje, kliknij na mapkę z lewej strony...

Myślałeś o terapii dla siebie? DDA?

Pozdrawiam Stanisław.

Odpowiedz do tematu