AKCJASOS.PL Strona Główna AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jobael
2013-02-16, 15:36
Jak wygląda terapia DDA?
Autor Wiadomość
Ewelina 
nowy użytkownik

Wysłany: 2011-12-29, 21:46   Jak wygląda terapia DDA?

Za jakiś czas (niedługi) zamierzam się zapisać na terapię DDA. W związku z czym mam kilka pytań do tych z was, którzy przeszli taką terapię. Chodzi mi tylko o to jak to mniej więcej wygląda. Wiem, że najpierw są spotkania z psychologiem, potem z grupą. Chciałabym wiedzieć jak wyglądają te spotkania z grupą? Jakich ludzi można tam spotkać? Z ilu osób składa się taka grupa? Kto zaspokoi moją ciekawość?:) Byłabym niezmiernie wdzięczna za odpowiedź:)

Iwona34 
vip

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-12-31, 10:47   

http://ddaayciedorose.blo...-fabularny.html

film

Tomoe
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-31, 12:42   Re: Jak wygląda terapia DDA?

Ewelina napisał/a:
Chciałabym wiedzieć jak wyglądają te spotkania z grupą? Jakich ludzi można tam spotkać? Z ilu osób składa się taka grupa?

Witaj, Ewelinko.
Moja terapia grupowa DDA była dwustopniowa.
Pierwszym etapem była tzw. grupa psychoedukacyjna. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu. Cykl terapeutyczny składał się z ośmiu spotkań. Pracowaliśmy na podstawie tzw. przewodnika samopoznania dla DDA. Przewodnik składał się z ośmiu zadań - tematycznych prac terapeutycznych - które trzeba było w formie pisemnej "odrobić" w domu. Kolejne zadania odczytywało się przed grupą, po czym terapeutki prowadzące spotkania i członkowie grupy udzielali tzw. informacji zwrotnych.
To była tzw. grupa otwarta - jedni przychodzili, inni odchodzili po ukończeniu swojego "przewodnika samopoznania".
Między spotkaniami grupy odbywały się także spotkania indywidualne z terapeutką prowadzącą.

Drugim etapem była terapia pogłębiona, rozwojowa. Trwała ona rok.
Na tym etapie pracowałam w kilkunastoosobowej grupie zamkniętej. Moja grupa spotykała się w weekendy, raz w miesiącu, na dwudniowych sesjach terapeutycznych. Zaczynaliśmy swoją pracę w soboty rano, kończyliśmy w niedziele po popołudniu.
Ale w tym samym ośrodku była też terapia pogłębiona prowadzona raz w tygodniu, przez trzy godziny.
Można było sobie wybrać tryb pracy terapeutycznej, nie kolidujący np. z pracą zawodową lub innym obowiązkami.

Grupa, jak wspomniałam, była kilkunastoosobowa, z przewagą kobiet. Mężczyzn było trzech.
Pod względem wieku, wykształcenia, sytuacji życiowej grupa była bardzo zróżnicowana. Najmłodsza uczestniczka miała 21 lat, najstarsza 54.
:)

Tutaj, pod tym linkiem, znajdziesz kilka relacji z terapii grupowej, pisanych rękami uczestników:
http://www.uzaleznienia.s...id=12&Itemid=17

Odpowiedz do tematu