To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
AKCJASOS.PL
Pierwszy Polski Portal Pomocy

Cukrzyca - Ksylitol - słodycz bez cukru

kredka - 2010-10-11, 16:42
Temat postu: Ksylitol - słodycz bez cukru
Słyszałam o naturalnej substancji słodzącej, pochodzącej z brzozy o nazwie ksylitol. Dowiedziałam się, że stanowi on stabilizator insuliny, a jego spożycie nie powoduje nagłego przyrostu, ani spadku tego hormonu. Czy ktoś używa ksylitolu, ew. wie gdzie można go kupić?
Anonymous - 2010-10-11, 18:50
Temat postu: O ksylitolu
Choruję na cukrzycę od 14 lat, a ksylitol stosuję od dwóch. Staram się zawsze używać go do słodzenia i przyznaję, że nie powoduje on przyrostu poziomu insuliny. Na początku aż trudno mi było w to uwierzyć. Oprócz tego ma on inne prozdrowotne właściwości. Ważnym jest, aby stosować oryginalny produkt. Mieszkam w Poznaniu i mój zaufany sklep mieści się na ul. Limanowskiego.
kolorowa_7 - 2011-03-14, 15:44

Witam wszystkich amatorów ksylitolu! Sama używam go od kilku już lat. Przestraszyła mnie jednak strona którą znalazłam ostatnio w internecie: http://www.ksylitolzkukurydzy.pl/. Teraz przed zakupem zawsze upewniam się, że produkt, który kupuję jest z fińskiej brzozy...
incutiv - 2011-06-07, 14:14

No nie dość że cukrzyca wymaga sama z siebie zwracania uwagi na to co się je, to jeszcze nam ksylitol podrabiają... Co za ludzie...
Ritunia - 2012-02-08, 18:59

Polecam też sklep z ksylitolem i jego produktami www.SlodzeZdrowo.pl Wszystko realizują szybko i terminowo :)
patos - 2013-04-22, 13:36

Witam,

Ile tak mniej więcej słodzicie w ciągu dnia?

jacekruda - 2017-11-03, 13:54

Witam
Cytat:
to jeszcze nam ksylitol podrabiaj?... Co za ludzie...

Trzeba zwraca? uwag?, bo jest chi?ski i orginalny fi?ski i ten polecam i urzywam.
Jest 4 x razy s?odyczy od cukru.👍

ElliE - 2018-10-11, 11:17

Czy ktoś ma problemy żołądkowe po ksylitolu? Próbowałam się "przyzwyczajać" po małych ilościach ale bez efektu, a szkoda bo mi konsystencja dużo bardziej leży niż np. przy stevi
marcel - 2019-07-31, 09:57

Ja ksylitol stosuję blisko 2 lata...nie miałem żadnych dolegliwości żołądkowych. To bardzo dobry zamiennik tradycyjnego cukru.